AHC 2017 Fall League Rosters & Schedule

Please follow and like us:
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook

FINAL STANDINGS (through 10/18/17):

Game : W-L-T S/O: W-L-T  Points

1st:  Red      4-2-2      4-3-1   14.5
2nd: Gray    4-2-2      3-5-0    13
3rd:  White  2-3-3     5-2-1   12.5
4th:  Gold    2-5-1      5-3-0   10
5th:  Blue     2-2-4     2-6-0   10

Playoff Schedule:
S. Metro- Sun 10/22/2017  9:00am PLAYOFFS: (3)White 4 v (4)Gold 2
S. Metro- Sun 10/22/2017 10:00am PLAYOFFS: (1)Red 13 v (5)Blue 5
S. Metro- Sun 10/22/2017 1:00pm PLAYOFFS: (2)Gray 2 v (9am winner) White 5

KRC-      Wed 10/25/2017 8:30pm CHAMPIONSHIP: Red v White

 

GOLD TEAM
Doherty Beavercreek 12
Kosir Beavercreek 9
Duford Beavercreek 11
Schivelbein Beavercreek 10
Balazs Centerville 10
Hillard Springboro 11
Schumann Springboro 9
Schmidt St. Xavier 10
Hallock Sycamore 9
Archdeacon St Xavier 12
Coyle Springboro 10

RED TEAM
Bovair Beavercreek 11
Pezzot Beavercreek 11
Belmonte Beavercreek 12
Meade Centerville 11
Kent Lebanon HS 11
Halverson Springboro 10
Driscoll St Xavier 12
Tiemeyer St. Xavier 9
Kossanyi Sycamore 12
Surikov Springboro 10

WHITE TEAM
Kahn Sycamore 9
Augustine Alter 10
King Beavercreek 9
Gutterman Beavercreek 10
Donahue Beavercreek 12
Del Ghingaro Centerville 11
Hughes Oakwood 10
Morgan Springboro 9
Winstel St Xavier 11
Affourtit Springboro 12
Boulton St Xavier 10

BLUE TEAM
Wehr Mason 11
Cox Beavercreek 9
Sanders,S Beavercreek 12
Kallmyer Mason 11
Chambal Miami Valley 11
Weaver Springboro 12
Logue St Xavier 10
Luongo St. Xavier 10
Filippelli Sycamore 10
Peters Springboro 10

GRAY TEAM
Hill St. Xavier 10
Nevers Alter 10
Folga Beavercreek 10
Sanders,B Beavercreek 12
Peacock Beavercreek 12
Bechtolt Centerville 12
Britton Jr Elder 10
DeRosa Springboro 10
Meyer Springboro 11
Tooman St. Xavier 9

Rink            Date     Time   Home/Away Score
S. Metro Wed 9/6/2017    9:00pm Gold Red 0-10 SO 1-4
S. Metro Sun 9/10/2017 10:00am White Blue 1-4 SO 3-0
S. Metro Sun 9/10/2017 11:00am Gold Gray 3-5 SO 3-1

S. Metro Wed 9/13/2017  9:00pm Red Blue 4-4 SO 2-5
KRC       Sun 9/17/2017 10:00am Blue Gray 6-2 SO 3-5
KRC       Sun 9/17/2017 11:00am Gold White 3-7 SO 1-3

S. Metro Wed 9/20/2017  9:00pm White Gray 1-6 SO 2-0
S. Metro Sun 9/24/2017 10:00am Gold Blue 1-1 SO 2-1
S. Metro Sun 9/24/2017 11:00am Red White 4-2 SO 3-3

S. Metro Wed 9/27/2017  9:00pm Red Gray 10-5 SO 5-2

S. Metro Sun 10/1/2017 10:00am Red Gold 3-5 SO 1-2
S. Metro Sun 10/1/2017 11:00am Blue White 2-2 SO 3-1

KRC       Wed 10/4/2017  8:30pm Gray Blue 6-6 SO 6-3
S. Metro Sun 10/8/2017 10:00am White Red 6-6 SO 2-3
S. Metro Sun 10/8/2017 11:00am Gray Gold 2-1 SO 2-3
S. Metro Sun 10/8/2017 12:00pm Blue Red 5-6 SO 1-2

KRC       Wed 10/11/2017  8:30pm Blue Gold 2-4 SO 0-4
S. Metro Sun 10/15/2017 10:00am White Gold 7-2 SO 2-1
S. Metro Sun 10/15/2017 11:00am Gray Red 8-3 SO 4-1

KRC       Wed 10/18/2017  8:30pm Gray White 6-6 SO 2-3

S. Metro Sun 10/22/2017  9:00am PLAYOFFS: (3)White v (4)Gold
S. Metro Sun 10/22/2017 10:00am PLAYOFFS: (1)Red v (5)Blue
S. Metro Sun 10/22/2017 1:00pm PLAYOFFS: (2)Gray v (9am winner)

KRC      Wed 10/25/2017 8:30pm CHAMPIONSHIP: 10am winner v 1pm winner